Rady sportowca względem ochrony stawów PDF Drukuj Email


Naukowcy dowiedli, że korzystny wpływ na zdrowie stawów mają dwie niezwykłe rośliny: hakorośl rozesłana (tzw. „czarci pazur”) i pieprz kajeński. Posiadają one działanie uspokajające, przeciwzapalne i przeciwbólowe, stymulują dopływ krwi, poprawiają przemianę materii i cyrkulacje limfy.

Hakorośl rozesłana i pieprz kajeński pomagają łagodzić zmęczenie i uczucie ciężkości w stawach po treningach lub zapobiegają pojawieniu się tego rodzaju dolegliwości. Z uwagi na lecznicze właściwości hakorośli rozesłanej i pieprzu kajeńskiego firma Vision uczyniła z tych roślin podstawowe składniki nowego żelu do masażu EnjoyNT Harpago Żel. Żel do masażu stawów EnjoyNT Harpago Żel poleca legendarny pięcioboista Edwinas Krungolcas, wicemistrz Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, wielokrotny mistrz świata i Europy, zwycięzca zawodów Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym.

Pięciobój nowoczesny łączy różne dyscypliny; strzelanie, szermierkę, pływanie, jazdę konną i biegi. Przygotowanie sportowca do tak poważnych zawodów wymaga meczących treningów, które obciążają stawy i negatywnie wpływają na ich stan.

Edwinas Krungolcas prezentuje wyjątkowy żel EnjoyNT Harpago Żel o działaniu rozgrzewającym, który łagodzi uczucie zmęczenia i napięcia podczas wysiłku fizycznego.